ВС повернув касаційну скаргу через «невідповідність» ордеру адвоката

Касаційний цивільний суд Верховного Суду повернув адвокату скаргу на тій підставі, що в його ордері було зазначено про представництво інтересів у Верховному Суді України.

Спершу суд залишив скаргу без руху для усунення недоліків: заявнику слід було надати документи, що підтверджують сплату судового збору у розмірі 1 280 грн. Крім того, представнику заявника необхідно було надати документи, які підтверджують його повноваження представляти інтереси особи саме у Верховному Суді (у відповідному ордері адвоката було зазначено Верховний Суд України).

Однак, на виконання ухвали суду про усунення недоліків представником заявника  було надіслано лише квитанцію про сплату судового збору у розмірі 1 280 грн. і не надано  документи, які підтверджували б його повноваження у Верховному Суді. Тобто вимоги ухвади суду про залишення касаційної скарги без руху не були повністю виконані адвокатом.

А тому, відповідно до част. 3 ст. 185, част. 2 ст. 393 ЦПК України, суд визнав скаргу неподаною та повернув.

Нагадаємо, за законом повернення касаційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо обставини, що стали підставою для її повернення, перестануть існувати.

Відповідна ухвала у справі № 520/6550/17 була прийнята ВС 16 листопада 2018 року. Ознайомитись з текстом ухвали можна тут.

Прочитано 778 разів