Держпраці перевірятиме бізнес за новим порядком

21 серпня Кабмін затвердив порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Про це інформує сайт Держпраці.

Необхідність прийняття акта обумовили потребою забезпечити можливість посадовим особам Держпраці та її територіальних органів ефективно застосовувати заходи реагування у разі порушення суб’єктами господарювання вимог законодавства про працю та зайнятість населення і виконавчим органам міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, визначених частиною третьою статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, здійснювати делеговані повноваження Держпраці щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладення штрафів за порушення зазначеного.

Це означає, що місцевим інспекторам Державної служби праці знову офіційно дозволили проводити інспекційні перевірки підприємців. Водночас, проектом акта врегульовується механізм здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Зокрема, при розробленні проекту враховано застереження об’єктів контролю щодо незастосування заходів притягнення роботодавців до відповідальності у разі виконання вимог припису, а саме: усунення виявлених у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування порушень, у т.ч. за несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці (що визначалось Постановою № 295), окрім виявленого порушення за використання праці неоформлених працівників.

Тим не менше, згідно з текстом схваленого проекту, інспектори зможуть і далі безперешкодно, без попереднього повідомлення в будь-який час відвідувати виробничі, службові та адміністративні приміщення юросіб незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання.

Інспектори праці зможуть навідуватись і до фізосіб, які використовують найману працю, та перевіряти робочі місця працівників, розташовані поза приміщеннями роботодавців.

Нагадаємо, 14 травня року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував постанову про перевірки Держпраці. Всупереч рішенню суду, Держпраці заявила, що інспектори продовжать здійснювати перевірки на підставі таких нормативних актів:

 - Конвенції Міжнародної організації праці «Про інспекцію праці у промисловості й торгівлі» від 1947 року;

- Конвенції Міжнародної організації праці «Про інспекцію праці в сільському господарстві» від 1969 року;

- Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Прочитано 674 разів