Реєстрація ТОВ онлайн

В Україні працює електронна послуга, що дозволяє зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту, онлайн. Новація доступна на порталі "Онлайн-будинку юстиції" та урядовому порталі в розділі "Електронні послуги".

Завдяки впровадженій системі, можна здійснити онлайн-реєстрацію ТОВ з формуванням необхідної редакції модельного статуту шляхом вибору відповідних пунктів або використання редакції за умовчанням. Одночасно можна подати заяву на застосування спрощеної системи оподаткування та реєстрацію платником ПДВ.

До речі, діючі ТОВ, що працюють на підставі власної редакції установчих документів, мають теж можливість дистанційно перейти на модельний статут без необхідності відвідувати центри надання адміністративних послуг чи суб'єктів державної реєстрації особисто.

Для того, щоб скористатись онлайн-реєстрацією ТОВ, потрібно авторизуватися у персональному кабінеті "Онлайн-будинку юстиції", сформувати заяву, обрати необхідні опції модельного статуту та накласти електронні підписи засновника (чи заявників). Після цього вказані документи стають доступними державному реєстратору для прийняття відповідного рішення.

Які опції власник новоствореного ТОВ може обрати в системі?  Зокрема,  це модель управління, найменування, керівництво, види діяльності, порядок виплати дивідендів, а також використати можливість збільшення розміру статутного капіталу та скликання загальних зборів. Також можна обрати систему оподаткування, отримати рекомендації та підказки щодо юридичних наслідків вибору кожного з наявних варіантів.

За результатами вибору опцій та заповнення покрокової онлайн-форми система створить заяву на реєстрацію та електронне рішення засновників про створення юридичної особи (із зазначенням коду модельного статуту).

Розгляд документів здійснюється протягом 24 годин після надходження, окрім вихідних та святкових днів.

 

Прочитано 1181 разів