Набув чинності закон "Про нотаріат"

8 серпня 2020 року набув чинності Закон № 775-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" (щодо усунення законодавчих колізій та прогалин)", який народні обранці схвалили 14 липня (законопроект № 1220). 7 серпня його було опубліковано в газеті "Голос України".

Перелік передбачених змін виглядає наступним чином:

✅ Певне розширення та нормативно коректне закріплення кола суб’єктів, у яких, відповідно до ст. 4 Закону, нотаріус має право вимагати відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій. Замість «підприємств, установ і організацій» зазначено «фізичних та юридичних осіб».

✅ Доповнення дій, що вчиняються нотаріусами та прирівняними до них суб'єктами.

✅ Фактичне розширення можливих видів документації, що можуть складатись суб’єктами вчинення нотаріальних дій, а саме зміна формулювання «угод і заяв» на «документів».

✅ Розширення кола можливих приміщень, де можуть вчинятись нотаріальні дії, за рахунок доповнення переліку приміщеннями «дипломатичного представництва або консульської установи». Також додано до суб'єктів здійснення нотаріальних дій «посадову особу консульської установи України».

✅Розширення дії Закону на осіб, які не є громадянами України. Для цього, в ст. 41, що регламентує місце вчинення нотаріальних дій, закон змінює термін, що визначає суб’єктів, які користуються нотаріальними діями, з «громадянин» на «особа».

Крім того, прийнятим законом удосконалено процедуру визнання фізичної особи живою та визначення її місця проживання в частині малолітніх та недієздатних осіб. Зокрема, нотаріус на прохання фізичної особи посвідчує факт, що така фізична особа є живою або факт її перебування в певному місці. Встановлено, що посвідчення факту, що малолітня особа, недієздатна фізична особа є живою, а також посвідчення факту перебування її в певному місці, здійснюються за зверненням законних представників такої особи (батьків, усиновлювачів, опікуна). На підтвердження того, що особа є живою, видається свідоцтво.

Прочитано 1118 разів