Створено Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості

Кабінет міністрів України створив Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості.

Дане рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу 22 липня.

«Метою прийняття акта є створення центрального органу виконавчої влади, відповідального за формування державної промислової політики в стратегічних галузях», – зазначив віцепрем'єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський в ході засідання Кабміну.

«Щоб новий міністр зміг виконувати поставлені йому завдання та намічені цілі, потрібно дати йому необхідний майданчик та ресурси. Тобто створити нове міністерство. Я вже казав, що питання давно назріло. Це була наша стратегія та обіцянка ще на початку роботи нашого Уряду. Має бути новий підхід до розвитку промисловості шляхом формування ефективної державної політики та стратегії»,відзначив під час засідання Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, першочерговий пріоритет нового відомства — оборонна високотехнологічна галузь, яка має значний потенціал в Україні. 

Зазначимо, ще 10 липня 2020 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вніс до парламенту проект постанови про призначення Олега Уруского на посаду віце-прем'єра, проте 13 липня цей документ було відкликано. 16 липня Верховна Рада підтримала постанову №3842 про призначення Олега Уруського віце-прем'єр-міністром – міністром з питань стратегічних галузей промисловості.

Олег Уруський (1963 року народження) - доктор технічних наук, професор, лауреат державної премії в галузі науки та техніки. Академік Міжнародної академії аеронавтики. У 1985 році закінчив Київське вище військове авіаційно-інженерне училище. У 1993-1996 роках працював начальником управління у Національному космічному агентстві України. У 1996-2000 роках керував управлінням в апараті РНБО. У 2000-2003-му обіймав посаду першого заступника голови Державної комісії з питань оборонно-промислового комплексу України. У 2005-2006 роках Уруський був першим заступником міністра промислової політики Володимира Шандри. 
У 2015 році очолював Державне космічне агентство України. У квітні 2020 року Уруський став директором інжинірингової компанії Прогрестех-Україна, яка надає інженерні послуги, розробляє програмне забезпечення для підприємств високотехнологічних секторів економіки. Основний партнер і замовник Прогрестех-Україна — компанія Boeing. Прогрестехгруп (Progresstechgroup) — міжнародний холдинг зі штаб-квартирою в Х'юстоні (штат Техас, США). Холдинг управляє низкою інжинірингових центрів у країнах Європи та Північної Америки, має 12 офісів по всьому світу.


Прочитано 389 разів