В Україні у серпні призупинять реєстрацію юросіб та ФОПів

В Україні з 5 по 16 серпня буде призупинено реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців (ФОП) та громадських формувань у зв'язку із запуском нового Єдиного державного реєстру. 

"З 7 по 16 серпня 2020 року дані будуть переноситись з старого реєстру до нового, і доступ реєстраторів до ЄДР протягом цього часу буде відсутнім. Документи на реєстрацію не прийматимуться з 00 годин 05 серпня, а документи, подані до цього часу, повинні бути опрацьовані до 18 години 07 серпня", - поінформував глава Мін'юсту Денис Малюська у Facebook. 

Водночас, протягом періоду перенесення даних Колегія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації продовжуватиме працювати, матиме доступ до ЄДР та зможе оперативно реагувати на потенційні рейдерські атаки.

Серед нововведень оновленого ЄДР:

  • спрощений доступ користувачів до реєстру завдяки використанню сучасних технологій у вигляді вебінтерфейсу;
  • безоплатний пошук відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи;
  • нові реєстраційні дії: перехід на діяльність на підставі власного установчого документа або модельного статуту, внесення та скасування заборони вчинення реєстраційних дій, внесення змін до відомостей про відокремлений підрозділ;
  • нові друковані форми документів (заява, рішення про відмову) та оновлені наявні (витяг, виписка, опис поданих документів, повідомлення про відмову);
  • можливість формування виписки після проведення будь-якої реєстраційної дії;
  • додаткові механізми контролю та модулі безпеки, зокрема, контроль наявності сканованої копії поданого документа, підтвердження операцій в системі з використанням КЕП, ідентифікація користувача при отриманні витягу на порталі з використанням КЕП, автоматичний "LOG-OFF" у разі наявності ПЗ віддаленого керування та неактивності користувача в системі, що сприятиме у протидії рейдерству;
  • можливість обліку сімейних фермерських господарств та наявність окремої ознаки створення такого господарства;
  • покращено якість внесення даних про кінцевих бенефіціарних власників шляхом їх чіткого структурування та відокремлення від засновників.

Насамкінець, в новому ЄДР передбачена можливість формування запиту на видачу копій документів з реєстраційної справи, а також оновлено атрибутивний склад форм для внесення інформації, зокрема з’явилися додаткові поля для внесення необхідної інформації в ЄДР.

Прочитано 398 разів