Змінено типовий договір оренди землі

Уряд вніс зміни до Типового договору оренди землі, затвердженого постановою КМУ від 3 березня 2004 р. № 220. Відповідна постанова Кабміну від 22 липня № 650 набула чинності 30 липня.

Змінами передбачено, що у разі оренди земельної ділянки (земельних ділянок) під полезахисними лісовими смугами, які обмежують масив земель сільськогосподарського призначення, мають бути зазначені:

  • вид,
  • конструкція,
  • віковий період,
  • головна порода,
  • інші характеристики лісосмуг.

Заходи по утриманню і зберіганню лісосмуг з такими характеристиками здійснюються орендарем відповідно до встановлених Кабміном правил.

У разі передачі в оренду державної або комунальної землі сільгосппризначення (сільськогосподарські угіддя) включається право орендодавця вимагати від орендаря збереження родючості ґрунтів шляхом проведення не рідше одного разу на три роки перевірки стану орендованих ділянок на відповідність показникам агрохімічного паспорта земельної ділянки.

При передачі в оренду ділянок меліорованих земель і тих, на яких проводиться гідротехнічна меліорація, включається зобов'язання орендаря здійснювати інвестиції в розвиток і модернізацію відповідних меліоративних систем та об'єктів інженерної інфраструктури та сприяти їх належної експлуатації.

Також при оренді с / г землі може включатися вимога щодо:

  • дотримання орендарем екологічної безпеки землекористування;
  • збереження родючості ґрунтів;
  • дотримання державних стандартів, норм і правил у відповідності зі статтею 24 Закону «Про оренду землі»;
  • припинення договору оренди шляхом його розірвання відповідно до вимог статті 32 Закону «Про оренду землі» в разі недотримання цієї вимоги, зокрема погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої ділянки або приведення його у непридатний для використання за цільовим призначенням стан.

У разі оренди земельної ділянки (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення (сільськогосподарських угідь) приватної власності рекомендується у пункті 7 Інші особливості обєкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини” договору зазначати дані агрохімічного паспорта земельної ділянки (земельних ділянок). Натомість, для оренди земель державної та/або комунальної власності, відповідні дані агрохімічного паспорта земельної ділянки (земельних ділянок) мають бути зазначені обов'язково.

Прочитано 1650 разів