У липні буде запущено новий Реєстр будівельної діяльності

Розпочато третій етап реформи галузі містобудування. Відповідну постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» було прийнято на урядовому засіданні 1 липня 2020 року.

Постанова визначила правові підстави для запуску Реєстру будівельної діяльності, що є головним компонентом Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Ця система у складі містобудівного кадастру має об'єднати усіх учасників процесу будівництва та забезпечити його прозорість на всіх етапах: від отримання містобудівних умов та обмежень до введення об'єкта будівництва в експлуатацію.

Зазначимо, відповідною будівельною реформою передбачено: 

  • Запуск нового Реєстру будівельної діяльності замість реєстру дозвільних документів ДАБІ у липні 2020 року. Новий реєстр буде більш захищеним від несанкціонованого доступу і матиме розподілену модель зберігання даних, орієнтовану на об'єкти будівництва.
  • Внесення містобудівних умов та обмежень і будівельних паспортів до електронної системи з липня 2020 року в пілотному режимі. З вересня ведення містобудівних умов та обмежень та будівельних паспортів виключно з використанням реєстру стане обов'язковим для всіх суб'єктів Системи, кількість яких становить близько 62500.
  • Доступ до всіх адміністративних послуг для об'єктів класу наслідків СС1 на порталі «Дія» з вересня 2020 року. Другий етап впровадження ЄДЕССБ забезпечить доступ до адміністративних послуг онлайн для об'єктів класу СС2 та СС3.
  • Створення звітів про експертизу проектної документації.
  • Ведення Мінрегіоном реєстрів атестованих осіб, експертних організацій, ліцензіатів, саморегулівних організацій.
  • Підключення до електронної системи учасників будівництва з моменту подання заяви до Мінрегіону на період дії експерименту.

Для довідки: проект постанови розробило Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Комітетом Верховної Ради з питань будівництва.

Нагадаємо, створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру передбачено Законом № 199-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва".

Прочитано 437 разів