Відповідальність за ведення бізнесу без держреєстрації

До фізичних осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації їх як фізичних осіб - підприємців, або до фізичних осіб, які провадили незалежну професійну діяльність без взяття їх на податковий облік, згідно з п. 117.1 ст. 117 Податкового кодексу за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах застосовується штраф у розмірі 340,0 грн.

Про це зазначає Головне управління ДПС у Київській області.

Якщо названі фізичні особи здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації як ФОП або як фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність без взяття її на податковий облік, та не подавали податкову звітність за періоди здійснення такої діяльності, то за неподання податкової звітності до них застосовується штраф згідно з п. 120.1 ст. 120 ПКУ в розмірі 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Крім того, якщо за результатами перевірки контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання за відповідні звітні періоди, то застосовується штраф відповідно до ст. 123 ПКУ в розмірі 25 % суми визначеного податкового зобов'язання, незалежно від того, сплачувала така особа податок чи ні.

Разом з тим, ст. 164 КУпАП визначено, що провадження господарської діяльності, зокрема, без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч НМДГ (від 17000 грн. до 34000 грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Дії, передбачені частиною першою ст. 164 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов'язані з отриманням доходу у великих розмірах, тягнуть за собою накладення штрафу від двох тисяч до п'яти тисяч НМДГ (від 34000 грн. до 85000 грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Отримання доходу у великих розмірах має місце, коли його сума у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (перевищує 17000 грн.).

Неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми НМДГ (від 51 грн. до 136 грн.) - ст. 164 прим. 1 КУпАП.

Прочитано 487 разів