Як змінити у виконавчому провадженні держвиконавця?

Громадяни України мають право заявити про відвід державного виконавця у будь-який час до закінчення виконавчого провадження.

Для цього необхідно подати вмотивовану заяву у письмовій формі начальнику відділу, де виконавче провадження перебуває на виконанні. 

За результатами розгляду заяви виноситься постанова про задоволення чи відмову у відводі державного виконавця.

Як зазначають у Мін'юсті, у разі відводу державного виконавця виконавчий документ передається іншому державному виконавцеві або іншому органу державної виконавчої служби.

Посадові особи, які мають право на розгляд питання про відвід державного виконавця, зобов’язані розглянути заяву про відвід або самовідвід у строк до 5-и робочих днів після її надходження. 

При цьому відмова у задоволенні відводу державного виконавця може бути оскаржена в 10-денний строк.

Для довідки: відповідно до ст.1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження являється завершальною стадією судового провадження. Виконавче провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) – це сукупність дій органів і посадових осіб, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених законом «Про виконавче провадження», іншими нормативно-правовими актами.

На підставі ст.3 Закону «Про виконавче провадження» виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи: виконавчі листи, видані судами, накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду, ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних та кримінальних справах, у випадках, передбачених законом, судові накази, виконавчі написи нотаріусів, посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі рішень цих комісій, постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, рішення органів державної влади, прийняті з питань володіння і користування будівлями та майном, постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу, рішення інших органів державної виконавчої влади, у випадках, якщо за законом їх виконання покладено на державну виконавчу службу, рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про виконання та застосування практики Європейського суду з прав людини».

Прочитано 1464 разів